Webtanbul - Dijital Reklam Ajansı

SEO

SEO denince akla ilk gelen Google arama motoru olsa da SEO, çok daha kapsamlı bir çalışmadır. SEO, yalnızca Google’da ilk sayfalarda olmak değil, bize göre internet ortamında markanızın iyi şekilde lanse edilerek, herkes tarafından benimsenmesi olarak adlandırılması yanlış bir tabir olmaz. 

Buna bir örnek vermek gerekirse, biraz uç bir örnek olsa da “Pimapen” markasıdır. İnternetin yaygın olmadığı dönemde, PVC pencerelerin halk arasında ismi Pimapen idi. Bugün ilan sitelerinden Google aramalarına kadar hemen her yerde “camlar Pimapen” ibaresini görmeyenimiz yoktur. Bu, gerçek hayatta yapılmış harika bir SEO çalışmasıdır. Çünkü SEO demek, bizim için markanın çok yüksek kitleler tarafından bilinmesinin sağlanmasıdır.

SEO, Sadece Arama Motorları İçin Yapılmaz

SEO, markanın bilinilirliğidir. Sözlüklerde, haber sitelerinde, sosyal medya mecralarında, halk arasında kulaktan kulağa konuşulması ve daha birçok etkinlik olarak tanımlanabilir. SEO çalışmalarına başlandığında ki uzun soluklu bir çalışmadır, Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi birçok arama motorunda ilk sayfalara gelmesi kaçınılmazdır. SEO çalışmasının içeriği oldukça geniş olsa da genel hatlarıyla;

  • Site içi SEO çalışması
  • Site dışı SEO çalışması
  • Sosyal medya çalışmaları
  • Haberler, sözlükler ve forumlarda doğal şekilde ilgili konuların açılması

şeklindedir. Sitenize yapacağımız SEO çalışması sayesinde gerek arama motorlarında ilk sayfalara gelebilme, gerek markanızın bilinilirliği ve insanlar arasında kulaktan kulağa konuşulmasını sağlayabiliriz. Bunun için vakit kaybetmeden bizimle hemen temas kurun ve teklif alın.

95 +
Mutlu Müşteri
1000 +
Tamamlanan Proje